+420 244 403 114

Poliklinika Soukalova 3/3355, 143 00 Praha 12 – Modřany

Po příchodu z porodnice

Návštěvy u pediatra po propuštění z porodnice do 12 měsíců

Po příchodu z porodnice je třeba přihlásit miminko na pojišťovnu do 8 dnů po narození. Pojišťovna je stejná jako u matky. Později ji můžete změnit (vždy k 1.1.), pokud vám nebude vyhovovat.

S miminkem  by jste měli mít první návštěvu u pediatra do  třetího dne po propuštění z porodnice. Pokud má miminko žloutenku nebo kojení není dostatečné, raději navštivte pediatra dříve. Součástí prohlídky pokud si přejete může být kontrolní kojení,kdy sestra vaše miminko zváží před a po kojení a zjistí kolik a za jakou dobu miminko vypije.V případě, že je miminko zdravé,dostatečně pije a je spokojené stačí přijít třetí den po propuštění z porodnice.

1. vyšetření pediatrem

Na první návštěvu si s sebou přineste propouštěcí zprávu z porodnice, očkovací průkaz dítěte  a zprávu ohledně očkování proti TBC.

Telefonicky si domluvte termín,který je pro vás vyhovující s ohledem na kojení miminka.

Nejdříve miminko zvážíme, změříme délku a obvod hlavičky .S ohledem na váhový přírůstek probereme kojení či množství náhradního mléka, pokud maminka nemůže kojit. Dále je nutné zjištění chronických onemocnění v rodině a rodinné anamnézy.

Lékař miminko vyšetří, probere nález s rodiči a odpoví na jejich dotazy .

2. preventivní vyšetření

Druhá návštěva bývá ve 14 dnech věku. Po změření a zvážení zjistíme,zda je váhový přírůstek dostatečný a miminko dobře prospívá. Lékař dítě opět kompletně vyšetří a rodičům napíše poukaz na preventivní vyšetření kyčlí. Lékař také předepíše vitamín D v kapkách, který se podává preventivně.

3. preventivní vyšetření

Pokud je miminko naprosto v pořádku a není li potřeba dříve, je další návštěva v 6 týdnech věku dítěte. Jde o stejné vyšetření jako v předchozích prohlídkách. Při této návštěvě vám sestra vysvětlí očkování,které je při příští návštěvě ve 3 měsících a možnost výběru vakcín.

Další preventivní vyšetření

je ve věku 3 a 4 měsíců, které bývá spojeno s očkováním. Dále je preventivní vyšetření hrazeno pojišťovnou každé 2 měsíce do jednoho roku věku dítěte.